Kam všude se lze vydat?

Město Vrbno pod Pradědem je vyhledávaným výchozím bodem ideálním nejen pro rodinné výlety, ale i pro individuální či kolektivní turistiku. Okolí města je opředeno četnými pověstmi, na jejichž objevení se můžete vydat pěšky či na kole, autem, autobusem, vlakem nebo třeba i na lyžích. Zároveň je v něm soustředěna další infrastruktura, kterou můžete využít (obchody, restaurace, sportovní a relaxační areály apod.).

Přilehlá okolí přímo vybízí k návštěvě historických a  přírodních zajímavostí, sakrálních a architektonických památek, kam lze dokráčet nebo dojet - jenom z těch nejbližších jmenujme např. Rejvíz, Karlovu Studánku, Praděd, Dlouhé stráně, Zlaté Hory, Jeseník.

A pokud už všechno znáte a stačí Vám jen relaxační procházky nádhernou přírodou, nacházejí se za chalupou lesy plné hub a lesních plodů s vrcholy poskytujícími neskutečné výhledy na panoramu Jeseníků - Medvědí Vrch, Žárový vrch, Orlík, Vysoká Hora, Suchý vrch. Lesy s množstvím přírodních rezervací a naučných stezek. A jste-li například rybáři, můžete chytat ryby přímo na řece Opavě, na rybnících v okolí Vrbna pod Pradědem nebo na přehradě Slezská Harta.

Pro milovníky letních a zimních aktivit jsou k dispozici cyklistické, turistické a běžkařské tratě, lyžařská centra jako Karlov a Praděd nebo i sjezdovky přímo ve Vrbně pod Pradědem, Ludvíkově, Karlové Studánce a Andělské hoře.

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Ubytování Pod Medvědím vrchem

v.kudla@seznam.cz

Mnichov 326
793 26 Vrbno pod Pradědem

604 627 099

Vyhledávání